فال قهوه چیست و چگونه فال قهوه بگیریم؟

آب را بجوشانید و برای هر ۲ فنجان به اندازه یک قاشق غذا خوری قهوه به آب اضافه کنید و مجددا اندکی بجوشانید که ذرات قهوه شناور نشوند و سپس بدون استفاده از صافی در فنجان بریزید و اگر در فنجان به اندازه کافی قهوه وجود ندارد که بتواند ته ان را بپوشاند, می توانید از قهوه جوش به اندازه یک قاشق قهوه به ان اضافه کنید.برای طرح سوال و برگرداندن فنجان روش بخصوصی وجود ندارد ولی اگر با داشتن طریقی مخصوص بیشتر احساس راحتی می کنید میتوانید مراسم کوچک و مختصری به سلیقه خود ساخته و هر دفعه آن را رعایت کنید. ( فرضا در حالیکه به سوال فکر می کنید,فنجان را سه مرتبه چرخانده و صبر کنید که ته نشین شود . سپس با نگاه داشتن زیر فنجانی بر روی ان, به جهت داخل آن را واژگون کنید. )

آخرین مرحله، تعبیر نقش های به وجود آمده در فنجان است . بعضی ها معتقد هستند که در هنگام تفسیر باید با یک دست فنجان و با دست دیگر باید دست شخصی که نیت کرده است را نگاه داشت. تعبیر نقوش بستگی به تجربه و قوه خیال پردازی فالگیر دارد. از نظر تقسیمات زمانی دو روش کلی وجود دارد که با تجربه می توانید روش مناسب برای خود را تشخیص دهید :

۱) لبه فنجان معرف زمان حال , قسمت میانی معرف اینده نزدیک ( کمتر از ۶ ماه ) و ته فنجان معرف آینده دور است.

۲) ته فنجان معرف گذشته , میانه فنجان معرف حال و لبه فنجان نمایانگر آینده است.

نقش هایی که دیده می شوند معمولا مفاهیم واضح و مخصوص بخود را حفظ می کنند. به عنوان مثال سکه علامت پول - قیچی نشان دهنده جدایی و اختلاف - قلب علامت روابط عاطفی - کلید سمبل گشایش و غیره.

/ 2 نظر / 16 بازدید
ندا

سلام میشه در مورد فال چایی هم یه مطلبی بذارید

ندا

سلام میشه در مورد فال چایی هم یه مطلبی بذارید